Kurnik literaki

Każdy miłośnik krzyżówek uwielbia gry, w których może bawić się słowem. A jeżeli jest duszą towarzystwa najchętniej robi to z innymi. Na szczęście w dobie powszechnego dostępu do internetu nie potrzeba wychodzić spośród domu, aby móc bawić się słowem z innymi ludźmi. Wystarczy komputer, tablet bądź smartfon z wcześniej wspomnianym dostępem do internetu i można zaczynać!
Przykładem gry, gdzie kilka osób może bawić się w układanie słów są literaki. Zasady zabawy są łatwe i szczególnie przypominają scrabble. Różnią się aczkolwiek od nich właśnie takim, że w razie wątpliwości, albo słowo ułożone istnieje, system sprawdza w słowniku. Lub czyni to bardzo dokładnie, przeszukując słownik języka polskiego, ortograficzny, poprawnej polszczyzny oraz wyrazów bliskoznacznych. Przy czym za poprawnie ułożone słowo uznaje każde występujące w słowniku, z wyjątkiem takich pisanych dużą literą, z apostrofem oraz skrótów.
W tą grę potrzeba zagrać, choćby jeżeli stroni się od krzyżówek. Wysiłek umysłowy zmusza szare komórki do działania sprawiając i człowiek odkrywa nieoczekiwanie, że chociaż zna mnóstwo słów, to w sytuacji kryzysowej, żadne nie przychodzi mu do głowy. Jest to znakomite ćwiczenie gimnastykujące mózg oraz interesujące doświadczenie, jakie umożliwia człowiekowi lepiej poznać samego siebie. A na niniejszym doskonała rozrywka.

Ten wpis został opublikowany w kategorii szkoly Usługi i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *