Logopedia

Czy jest wszelka dolna granica wieku dziecka, która uniemożliwia wizytę u logopedy? Nie. Nawet noworodki potrzebują konsultacji logopedycznej i nie ma w niniejszym nic zaskakującego. Co interesujące, górna granica wieku też nie jest, gdyż pomocy specjalisty mogą potrzebować również dorośli, np. po przebytym udarze. To sprawia, iż logopedia jako ogromna dziedzina, nie zajmuje się jedynie korektą wad wymowy.
Kiedy zatem udać się na wizytę i na co zwrócić uwagę? Jeśli osesek ma trudności ze ssaniem i połykaniem, nie umie żuć i gryźć, to znak, iż potrzebne jest badanie. Niemowlę, jakie nie wydaje dźwięków, nie gaworzy, zaś około roku nie wypowiada pojedynczych słów, też powinno nas zmartwić. Logopeda wesprze, kiedy dziecko przestaje odzywać się w określonych miejscach albo sytuacjach albo nagle zaczęło się jąkać. Poza niniejszym, jeśli cokolwiek wydaje się być alarmujące i nurtują nas wątpliwości, co do odpowiedniego wzrostu mowy dziecka, lepiej udać się na konsultację niepotrzebnie, niźli pozwolić na pogłębienie problemu i w efekcie długie wychodzenie z zaburzeń, utrwalanych nieraz poprzez długie miesiące.

Ten wpis został opublikowany w kategorii szkoly Zdrowie i uroda i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.